+420 721 167 521

YPSI Skinfold measurement = nejlepší nástroj pro osobní trenéry

“What gets measured, gets managed!”

Volně přeloženo: “Co se dá změřit, může být manipulováno!”

Tato citace experta Petera Druckera přesně vystihuje, jak funguje YPSI Skinfold Measurement (měření tuku kaliperačními kleštěmi).

Protože pouze to, co se dá změřit, může být následně ovlivněno manipulací všech proměnných.

Měření tuku kaliperačními kleštěmi a následnou diagnostiku používám jako základ při prvotních, i navazujících konzultacích s každým klientem. Je to jedna možnost (né však jediná), jak se dá diagnostikovat hormonální stutus klienta.

Skinfold measurement je měření tuku z 13ti kožních řas na těle (od tváře až po lýtko).

Protože distribuce tuku není rovnoměrná, ale úzce souvisí s hormony!

Následně můžeme správně nastavit výživová doporučení, adekvátní tréninkový a suplementační plán.

Mimojiné se dá měřením a následným zadáním do systému zjistit:

  • Je kvalita a hloubka spánku adekvátní?
  • Máte efektivní detoxikaci organismu?
  • Je testosteron vysoký, nebo nízký?
  • Máte rychlý, nebo pomalý metabolismus?
  • Dokážete adekvátně zvládat stres?
  • Jakou máte genetickou predispozici pro toleranci sacharidů?
  • A mnoho dalšího!

Dalšími důvody pro podstoupení YPSI Skinfold Measurement mohou být:

  1. Objektivita – oproti vážení, prohlédnutí v zrcadle, nebo výpočtů na základě výšky a váhy, vám dá správné údaje o tom, kolik jste zhubli tuku, nebo kolik svalové hmoty jste nabrali.
  2. Přesnost – YPSI měření probíhá s přesností 0.1 mm. Už rozdíl v tloušťce kožní řasy rovnající se 1 mm není v zrcadle řáně k rozeznání! Pokud však ztratíte 1 mm na všech 13 místech distribuce, je už rozdíl znatelný! A protože redukce tuku neprobíhá nikdy výlučně lokálně, ale vždy globálně, měření může ukázat, zda jste na správné cestě či nikoliv předtím, než budou změny pozorovatelné v zrcadle. Lidé dělají závěry příliš brzy, a proto se může stát, že chybně přestanete s dodržováním pravidel i přesto, že vlastně pokračujete úspěšně.
  3. Individualita – měření umožňuje sestavit jednotlivcům specifický protokol, který pomůže s řešením konkrétních problémů. Jak už bylo řečeno, ukládání tuku na určitých místech těla není náhodné! Například ukládání tuku na bocích je způsobené špatnou funkcí pankreasu a špatným řízením krevního cukru, ukládání tuku na břiše je zase způsobené nadprodukcí kortisolu (stresový hormon).Pokud má tedy člověk 20% tuku a prioritou bude ukládání tuku na bocích, dostane specifický protokol k řešení problému. Jiný protokol je nutné sestavit v případě, že člověk bude mít 20% tuku, avšak prioritou bude tuk na břiše!VŽDY JDE TEDY O TO, NAJÍT NEJEFEKTIVNĚJŠÍ ZPŮSOB K DOSAŽENÍ LEPŠÍHO VÝKONU, ZTRATY TUKU, NABÍRÁNÍ SVALŮ A CELKOVÉHO ZLEPŠENÍ ŽIVOTA!

 Hodně štěstí při vaší cestě k vytyčeným cílům!